Poezi nga Adem Zaplluzha

Poezi nga Adem Zaplluzha   KURSE SHIU IDHNAK TROKET Nëse i lëndojmë degët e lëmekura Rrënjët i zhveshin këmishët Vrapojnë të pakontrolluar rrugëve Nëpër çatitë e dyshimta Ngjajnë me somnambulët Po ashtu edhe njerëzit Nuk i ngjajnë më njëri – … Continue reading

Poezi nga Eloi Xhani

Poezi nga Eloi Xhani   Një grua.! midis meje dhe poezisë qëndron gjithnjë një grua gjysmëlakuriq të cilën nuk e njoj e që çdo natë më buzëqesh dhimbshëm … ..besoj keni idenë për çka them besoj e dini buzëqeshjen e … Continue reading