Poezi nga Juljana Mehmeti

Poezi nga Juljana Mehmeti   Si Salambo… Dashuria ime rrjedh qiejve me shirita blu të tejskajshëm dejeve zjarr i ndezur limfëkuqe në një sharm të perëndeshës së shkuar kapërcyer bedenash të gurtë kufirit ndaluar mes jetës dhe vdekjes ngjyrimit stampuar … Continue reading