Poezi nga Myrteza Mara

Poezi nga Myrteza Mara   ÇAST ÇMALLJE Një vajzë dhe një djal, të bukur si zogj, Në stolin pranë, ku qetësohesha në park, Putheshin e putheshin dhe kullonin lotë, Pemët fëshfërisnin, lulet çelnin flakë. Shikoja, dëgjoja, krejt i përmalluar Më … Continue reading