Tanrı’nın Arabaları! / Caroline Laurent Turunc

 
Caroline Laurent Turunc
 
 
Tanrı’nın Arabaları!
 
Allah’ın bize bahşettiği evrende yaşarken unutulmuşlar arasına düşüp cenneti aramak zorunda olduğumuz cehennemin hain alevi olan ölüm denen olaya neden bir adım atmaya can atıyoruz?
 
Kalabalığın içinde çıplak sıradan çamur ve lağımla beslenen farelerin tutsakları mıyız? Başkalarının açlığını ve hayallerini dert etmeden kendi mutluluğunu nasıl yaratacağını düşünenlerin tutsağı olarak doğmak kaderimiz mı ?
 
Artık bunu kabul etmek zorundayız.
Onlar cehennemin büyük şeytanlarıdır, masum canları, çocukları, kadınları, doğayı ve hayvanları umursamazlar, zenginliklerine zenginlik katmaktan başka dertleri yoktur.
 
Din onların en bağlayıcı düzenleyicisidir, ancak dini kendilerine göre şekillendirirler ve buna göre hareket ederler.
Hayal kurmazlar, düş görenlerin hayallerini yok ederler.
Yavaşça Hedefe vururlar ve sonra vurdukları hedefi iyileştirmenin yollarını ararlar.
Sahte servetlerini kurtarmak için umutsuzluk rolünü oynuyorlar.
 
Karanlığın anlarını çizerler, gözleri kör ederler, tarihin en anlaşılmaz sayfalarından hikayeler anlatırlar ve sayfalarınızı yarı anlaşılır, yarı anlaşılmaz bir dile çevirip ellerinize bırakırlar. Tek amaçları, istedikleri gibi yaşamak zorunda olduğunuz bir düzeni dayatmaktır.
 
Acı ve kader dillerinden düşmez.
En çok kullandıkları dil ifadesi son derece güzel ve güçlüdür.
Felaket onlar için önemsizdir, biz insanlar kurtuluş umuduyla yaşamaya çalışırız, kurtuluşumuzun olmadığı yarınlara umut ekeriz, ayrımcılıktan ve nefretten arınmış bir dile sahip olmak istediğimizi beyan veya düşünürüz. Bu uçsuz bucaksız evrende tüm ırklar ve renklerle eşit yaşama arzusuyla yanarız.
 
Ama toprağı yakan onlar, yok eden onlar. ağlarlar, masumiyeti oynarlar.
Ve biz masum halklar, insanlığa zulmedenlerin sonunun geleceğine inanıyoruz. Yaşadığımız bu dünyada, kalplerimize ekmek istedikleri şer ve suni ıstırap tohumlarından kurtulacağımız günler de gelecek.
 
Ve sadece çocuklar, doğa ve hayvanlar sevinecek, bu işgal altındaki topraklar evrene geri dönecek ve kullanılmayan ayaklar altında çiğnenmeyen yeni bir dünya gelecek ve sonra evren cennet vadileriyle dolacak!
 
 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s