Poezi nga Hilmi Hajra

Poezi nga Hilmi Hajra   KUJTIMET… Kur muzgu heshtur Ma vodhi ditën, Ëndërrat dhe gjumin Lehtë m’i grabiti, Kujtimet e lidhura nyeje Gjatë viteve… Nuk ia dhash! Janë të miat! -i thash. I kam lule të freskëta! Shigjeta ngulitur n’zemër..! … Continue reading

Poezi nga Rita Hoxha

Poezi nga Rita Hoxha     KY LOT MARGARITAR   Jam valë në bregun tjetër ardhur nga të tjera ujëra përplasur sot kaq zhurmshëm e përhumbur në kujtime. Drejt vendlindjes fluturoj fluturoj e s’ kam të të ndalur përmbi detin … Continue reading