Poezi nga Petraq Risto

Poezi nga Petraq Risto   MALI Jam Mali nën qiell: Mikelanxhelo i shtrirë nën kubenë me afreske yjesh dhe resh. Me shpirt orteku dhe pse i bardhë vras vetëtima dhe perëndi në një banket marramendës thërrasë: Ejani, shfryhuni, ndizuni, digjuni, … Continue reading