Poezi nga Dhimitri Jani Kokaveshi

Poezi nga Dhimitri Jani Kokaveshi   ERRËSIRËS E ndjeshme nata?!… Zbërthyer mes krahëve të yjësisë trëmbej shkëlqimit. Ky rrezatim i lodhur, natës!… Ç’do konkurrim si një mister paqartësish kjo errësirë!… Nuk më sundon. Dhjk©23-04-2016   KONTAKT Kontakti i djeshëm? Engjëllor … Continue reading

Poezi nga Albina Idrizi

Poezi nga Albina Idrizi   PRANVERA E KA EMRIN GRUA E ndjen gjakun si lëvrin Damarëve të tokës Kur shpupurish ëndrrat Kujtimeve rrënjë. Për flladin që puth gjethet. Për shiun që lan petalet. Për rrezet që ngjyrosin shikimin. Dhe gjithçka … Continue reading