Poezi nga Aqif Isaku

Poezi nga Aqif Isaku   DREJT SHKOLLËS Si zogjtë tufa-tufa varg, Nxënësit i kthehen shkollës. I përshëndet me këngë nga larg, Një zog mbi degë të mollës. Dhe si dallëndyshet gëzuar, Kur shtegtojnë në verime, U nisën për t`rrugëtuar, Drejt … Continue reading